Tasarıma Akademik Bakış

CorelDraw Ders1

 

Adobe illustrator programı vektör tabanlı programlar arasında tüm dünyada sektör lideri bir yazılımdır. Profosyonel grafik tasarımcılarından web(internet kullanıcılarına) kadar geniş bir kitleyi hedefler. İllustrator ara yüzler tasarlama, logolar oluşturma, vektör tabanlı görseller hazırlama imkânı sağlar. Vektör olarak oluşturulan bu görseller Photoshop, InDesign ve Flash programlarına rahatlıkla ve kalite kaybı olmadan aktarılabilir. Böylece bu aileye ait tüm programlar arasında etkileyici bir bütünlük söz konusudur.

 

Adobe yazılım ürünlerini geliştirirken her zaman tasarımcı ve artistlerin beklentilerini göz önünde bulundurmaktadır. Adobe etkileyici tasarımları daha kolay bir şekilde oluşturabilmek adına İllustrator araçlarının kullanımını pratikleştirip, kolaylaştırmaktadır.1

İLLUSTRATOR EĞİTİMİ

İllustrator derslerinde konu olan derslerin bir bölümü dünyaca ünlü illüstrasyon artist ve tasarımcılarının çalışma ve tekniklerinden derlenmiştir. Böylece daha farklı bir bakış açısı ve vizyona sahip örnekleri de inceleme fırsatı sunulmaktadır. İllustrator programı basılı dokümanlar, online dokümanlar, intereaktif uygulamalarda kullanılacak grafiklerin oluşturulmasında daha yaratıcı olabilmeniz için gerekli tüm araçlarla donatılmıştır. Adobe illustrator dosyaları tasarımlarınızda daha sonra tekrar kullanabilmeniz adına Template(şablon) olanak saklamanıza olanak sağlar.